Запрошуємо прийняти участь в роботі XІ Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференція «Віртуальний освітній простір: психологічні проблеми»
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА
ЛАБОРАТОРІЯ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ
Шановні колеги!
XІ Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція
«Віртуальний освітній простір: психологічні проблеми»
відбудеться з 3 травня по 2 червня 2023 року.
Запрошуємо вас і ваших колег взяти участь у роботі конференції. Конференцію проводить лабораторія сучасних інформаційних технологій навчання Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України. Науковий керівник конференції: Смульсон Марина Лазарівна, дійсна членкиня НАПН України, докторка психологічних наук, професорка.
Тематика конференції:
-
Психологічні проблеми цифровізації освіти і науки в Україні. Цифровізація психології. Кіберпсихологія.
-
Віртуальний простір у контексті війни та поствоєнного оновлення України.
-
Можливості віртуального простору для психологічної підтримки та реабілітації.
-
Концепції проєктування віртуального простору.
-
Можливості та обмеження дистанційної освіти під час війни.
-
Особливості діяльності у соціальних мережах в умовах війни.
-
Розвиток суб’єктності учасників навчальних проєктів Інтернету.
-
Інформаційна війна та її психологічний вплив на особистість.
-
Психотерапія та психопрофілактика з використанням інформаційних технологій.
-
Взаємодія особистості та штучного інтелекту: потенціали, ризики, перспективи.
-
Експериментальний розділ: тези доповідей за авторством або співавторством ШІ. → Увага! Тексти у цьому розділі проходять обов’язкову модерацію з боку співавторів або організаторів конференції. У випадку співавторства людина-автор бере на себе відповідальність за зміст тексту, також є необхідною довідка про несекретність. У випадку одноосібного авторства ШІ довідка про несекретність не є потрібною, оскільки ШІ обробляє дані лише з відкритих джерел.
Участь у міжнародній науково-практичній інтернет-конференції – безоплатна. Обов’язковою умовою участі є активне обговорення її матеріалів у спільноті лабораторії в Facebook або на сайті (посилання – далі по тексту).
Тези доповідей та заявки на участь у конференції приймаються до 1 травня 2023 року на пошту: [email protected]. Обсяг тез – до 2 сторінок тексту (Times New Roman, 14, одинарний міжрядковий інтервал). Робочі мови конференції: українська, англійська. За бажанням, можна додати ідентифікатор автора та список літератури (не більше 5 джерел, стиль APA або ДСТУ 8302:2015). Файл з тезами у форматі “doc/docx/rtf”, файл з заявкою, сканований файл щодо несекретності надісланої інформації або дозволу на публікацію прикріпіть до супровідного листа («Надсилаю тези та заявку і т.д».). Формат назв файлу: латиницею прізвище, ім’я автора та рік публікації, між словами ставиться нижнє підкреслювання, без пропусків. Наприклад, Petrenko_Evgen_2023, Petrenko_Evgen_Zayavka_2023, Petrenko_Evgen_Protocol_2023. При наявності кількох співавторів документ називається за прізвищем першого співавтора.
Приклад оформлення: https://newlearning.org.ua/sites/default/files/tezy/2022/Smulson_Mescher...
Заявку подавати окремим файлом. Наприклад: Petrenko_Evgen_Zayavka_2023. У заявці вказати: прізвище, ім’я, по-батькові, назву тез, науковий ступінь, наукове звання, місце роботи, посаду - для всіх авторів.
Тези доповідей будуть опубліковані на сайті лабораторії сучасних інформаційних технологій навчання https://www.newlearning.org.ua в авторській редакції.
Для публікації необхідно надати документ:
-
для державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею – акт (протокол) за результатами експертної оцінки матеріальних носіїв інформації на предмет відсутності у них інформації з обмеженим доступом та можливості їх відкритого опублікування, складений відповідно до вимог нормативно-правових документів з питань охорони державної таємниці;
-
для державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, що не ведуть таку діяльність, затверджений керівником документ, який у довільній формі визначатиме можливість відкритого опублікування наданої інформації.
Ці вимоги додано у зв’язку з воєнним станом у країні.
За зміст і виклад матеріалу несе відповідальність автор(и).
Тези доповідей підлягають перевірці на академічний плагіат.
Доступ до тез буде відкрито з 3 травня 2023 р.
Обговорення проблематики конференції, тез, відеодоповідей та організаційних питань відбудеться за посиланням: https://newlearning.org.ua, а також у спільноті Facebook: https://www.facebook.com/groups/lsitn.
У тексті тез є можливими активні посилання на відеодоповіді, а також на освітні програми та дистанційні курси, інші ресурси, наявні у мережі.
Матеріали, які відповідають тематиці конференції, за бажанням авторів можуть бути також опубліковані у фаховому (категорія Б) електронному виданні «Технології розвитку інтелекту», що індексується у наукометричних базах (https://psytir.org.ua).
Організаційний комітет конференції залишає за собою право відмовити в участі у конференції особам, які не дотрималися визначених вимог.
Нагадуємо, що триває опитування з проблеми якісної організації та надання психологічної підтримки в умовах віртуального простору, яке проводить лабораторія сучасних інформаційних технологій навчання за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1m9H0Oq-x6ZJdtzPjU4bj4stCHBbgJp0B7qOEyCXR-VI
Ми особливо зацікавлені у відповідях на опитувальник молоді (студентів і старшокласників).